понедельник, 13 июля 2015 г.

Stimulē zinātnes un uzņēmēju sadarbību

 Dienas bizness

Anda Asere, 2015. gada 13. jūlijs 11:07

Šobrīd apjomīgākais Eiropas Savienības finanšu instruments Horizon 2020 veidots, lai veicinātu pētniecību un vienlaikus sekmētu mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Līdzīgas programmas ar dažādiem nosaukumiem (pirmā līdz septītā ietvarprogramma) darbojas jau kopš 80. gadiem. «Šoreiz finansējums ir vēl lielāks, un iespējas pieteikties maziem un vidējiem uzņēmējiem – plašākas un vieglākas,» saka Rolando Huapaija-Delgado, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa informācijas tīkla Latvijā vecākais speciālists. Horizon 2020 kopējais budžets ir 80 miljardi eiro. Vaicāts, uz cik lielu finansējuma daļu var cerēt Latvijas uzņēmumi, viņš norāda, ka viss atkarīgs no pašiem. «Cik izcīnīsim, tik dabūsim,» teic R. Huapaija-Delgado. Saraksts ar nozarēm, kuras pārstāvošie uzņēmēji var pieteikties programmā, ir plašs un ietver dažādas jomas, sākot no lauksaimniecības, beidzot ar kosmosa tehnoloģijām. Nav ne ģeogrāfiska, ne nozaru dalījuma, bet, iesniedzot projektu, jāatceras, ka jākonkurē ar visiem citiem Eiropas uzņēmumiem, un ir svarīgi, lai projekts risinātu kādu Eiropas līmeņa problēmu.

Programmu koordinē un projektus izvērtē Eiropas Komisija. «Uzņēmējs aizpilda veidlapas datorā un ar interneta palīdzību tās nokļūst Briselē, kur vērtētāji katru projektu izvērtē,» saka Jūlija Jaunrodziņa, LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā projektu vadītāja. Uzņēmēji ar saviem jautājumiem var vērsties LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīklā, kā arī Nacionālajā kontaktpunktā Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Eiropas konkurētspējai

Viens no Horizon 2020 galvenajiem mērķiem ir risināt sabiedrībai svarīgas problēmas. Trīs galvenās prioritātes ir zinātniskā izcilība, vadošā loma industrijā un sabiedrības problēmu risināšana, un tās ietver tādas tēmas kā pārtikas drošība, veselība, IT, datu aizsardzība, medicīna, biotehnoloģijas utt.

Комментариев нет:

Отправить комментарий