суббота, 30 января 2016 г.

Baltijas mikrouzņēmumiem būs pieejams finansējums 18 miljonu eiro apmērā

Eiropas Investīciju Fonds (EIF) un SIA UniCredit Leasing ir parakstījusi pirmo aizdevuma līgumu Baltijas valstīs Eiropas Savienības izveidotā mikrofinansēšanas instrumenta ietvaros, informē UniCredit Leasing.
Progresa mikrofinansēšanas instrumenta aizdevuma līgums 18 miljonu eiro apmērā ļaus UniCredit Leasing nodrošināt plašākas finansējuma iespējas vairāk nekā 1000 Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mikrouzņēmumiem, kuri ir saskārušies ar grūtībām saņemt aizdevumu no tradicionālajiem finansēšanas avotiem. Progresa mikrofinansēšanas instrumentu finansē Eiropas Komisija un pārvalda Eiropas Investīciju Fonds.
Marianna Tisena (Marianne Thyssen), ES nodarbinātības, sociālo jautājumu un mobilitātes komisāre norāda: «Eiropas Komisija ir apņēmusies veicināt uzņēmējdarbību un atbalstīt mikrofinansēšanas sektoru cīņai pret sociālo un finanšu resursu nepieejamību. Šis noslēgtais līgums sniegs iespēju vairāk nekā 1000 mikrouzņēmumiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā saņemt aizdevumu, tādējādi radot jaunas darbavietas un stimulējot valsts ekonomiku no pašiem pamatiem.»
Sniedzot komentāru par noslēgto darījumu, EIF izpilddirektors Pjērs Luidži Džilberts (Pier Luigi Gilibert) norāda: «Esmu pārliecināts, ka šie jaunie līgumi palīdzēs mikrouzņēmumiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā saņemt nepieciešamo finansējumu.»
SIA UniCredit Leasing Baltijas reģiona vadītājs Jevgenijs Belezjaks norāda: «Ir pienācis laiks veltīt lielāku uzmanību mikrouzņēmumiem, jo tie ir dinamiskas un augošas ekonomikas sastāvdaļa. Kopā ar mūsu klientiem un sadarbības partneriem mēs spējam veikt attiecīgu ieguldījumu, atbalstot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mikrouzņēmumu izaugsmes potenciālu, stiprinot to lomu valsts ekonomikā.» 
http://nkb-projekts.lv/en/par-mums-50435