четверг, 6 июля 2017 г.

Enerģija visiem: Eiropas pētnieki spēra pirmo soli pretī jaunām baterijām


Saskaņā Itālijas profesora Silvija Bodaroardo vardiem, mobilās ierīces, piemēram, klēpjdatori, mobilie tālruņi un citas ierīces, kuru darbina jaunās paaudzes litija jonu baterijas, ir mainījuši mūsu dzīvi. Tāpat elektriskie transportlīdzekļi, kurus darbina lielākas līdzīga veida baterijas, varētu pārveidot mūsu pilsētas - samazinot benzīna patēriņu un oglekļa dioksīda un toksisko gaisa piesārņotāju emisijas.
EUR 2,5 milj. ES finansētā projekta STABLE, ko koordinēja Silvia Bodoardo, uzmanības centrā bija litija bāzes elektriskajām ierīcēm paredzētās šūnas, kurām būs ļoti svarīga ekonomiskā ietekme. Litija-gaisa baterijas arī būs piemērotas atjaunojamiem enerģijas avotiem enerģijas uzglabāšanai. Šāda veida sistēmai ir augsta enerģija, bet nav liela jauda. Lieljaudas baterijas var uzglabāt enerģiju ražošanas maksimumu laikā un saglabāt to turpmākai izmantošanai.
Projekta mērķis bija panākt litija-gaisa šūnas ar 2000 mA / h jaudu vairāk nekā 100-150 ciklu laikā. Kā arī attīstot membrānu, kas aizsargā anodu no mitruma, arī šūnu cikliskums ir liels izaicinājums. Pēc pirmā projekta sešiem mēnešiem šūnas vispār nebija atgriezeniskas! Tā bija nopietna problēma, ko pārvarēt, bet līdz projekta beigām tika sasniegts 151 ciklu. Tas bija rekords šai sistēmai!
Projekta dalībnieki: Itālija, Spānija, Zviedroja, Īrija, Turcija, Slovēnija
Projekta izmaksas: € 3 414 380
ES līdzfinansējums: € 2 495 517


Комментариев нет:

Отправить комментарий